Co to jest Google Workspace dla Szkół i Uczelni?

Google Workspace dla Szkół i Uczelni to zestaw narzędzi, które mogą pomóc Ci zwiększyć szanse na krytyczne myślenie, komunikację, współpracę i kreatywność twoich uczniów. Jednocześnie narzędzia te wspierają cele edukacyjne, które realizujesz na swoich zajęciach dzięki technologii. Google Workspace dla Szkół i Uczelni to pakiet bezpłatnych narzędzi i usług Google dostosowanych specjalnie dla różnych rodzajów szkół. Bez względu czy jest to szkoła podstawowa, ponadpodstawowa czy może uniwersytet. Dostępny jest on na całym świecie dla wszystkich kwalifikujących się instytucji edukacyjnych.

Wymagania dla Google Workspace dla Szkół i Uczelni

Aplikować mogą dowolne jednostki edukacyjne, jeśli spełniają określone kryteria. Instytucja ubiegająca się o Google Workspace dla Szkół i Uczelni musi złożyć wniosek na odpowiedniej stronie.

  • Szkoły i uczelnie wyższe muszą:
    • mieć zweryfikowany status 
    • posiadać wpis do Rejestru Szkół i placówek oświatowych.
  • Inne instytucje muszą posiadać w swojej działalności określenie że pełnią funkcję edukacyjną na rzecz społeczeństwa lokalnego.

 

Narzędzia Google Workspace dla Szkół i Uczelni są: bezpłatne, wolne od reklam, niezawodne i bezpieczne. Z narzędzi tych korzystają już miliony uczniów w szkołach na całym świecie. NIe dość że są całkowicie za darmo, to najlepsze jest to, że te narzędzia są odpowiednie dla uczniów i studentów, łatwe w użyciu i otwierają drzwi do wielu nowych sposobów uczenia się.

Charakteryzują się: 

  • Dostępem: 24/7,
  • Jednym loginem do wszystkich usług,
  • Możliwością współpracy z innymi na wielu poziomach,
  • Można z nich korzystać na różnych urządzeniach, bez względu na system operacyjny.
Maciej Danieluk
Maciej Danieluk

Maciej Danieluk – Nauczyciel. Wielkopolski Nauczyciel Roku 2019. Trener Google. Członek społeczności SuperBelfrzy RP.
Autor książki: TiK w Pigułce – narzędziownik nauczyciela

Artykuły: 21

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.