3 szybkie sztuczki na początek – organizacja Google Classroom

Google Classroom to doskonałe narzędzie pozwalające na pracę z uczniami z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Ważne jest aby zrozumieć, że nie jest to tradycyjna witryna internetowa, ale narzędzie, które można w pełni kontrolować i dostosowywać do swoich potrzeb. To bardziej system zarządzania uczeniem.  

Użyj strony Classroom do organizowania zasobów i zadań uczniów. 

Domyślnym ustawieniem Google Classroom jest „Strumień”, ale w strumieniu lepiej jest używać tylko ogłoszeń żeby go nie zaśmiecać zbyt dużą ilością informacji. 

W zakładce “Zadania” można znacznie łatwiej organizować zadania i materiały. Bardzo pomogą Ci w organizowaniu swojej pracy “Tematy” w zadaniach. Pomoże to uczniom znaleźć to, czego potrzebują. 

Więcej informacji o Tematach w Google Classroom znajdziesz tutaj.

Wyłącz powiadomienia w ustawieniach

Jeżeli za każdym razem gdy uczeń przesyła zadanie i dostajesz maila na swoją skrzynkę pocztową to może warto rozważyć wyłączenie powiadomień. Tak samo Twoi uczniowie mogą chcieć to wyłączyć. Zwróć uwagę że możesz wyłączyć wszystkie powiadomienia lub zdecydować które powiadomienia powinny zostać, a które można wyłączyć. 

Więcej informacji o powiadomieniach znajdziesz tutaj.

 

Ukryj powiadomienia o zadaniach w strumieniu

Jeżeli w strumieniu zezwolisz na publikowanie wszystkich treści, a nie będziesz się trzymał tylko ogłoszeń w strumieniu, bardzo szybko zostanie on zaśmiecony i będzie trudno znaleźć istotne informacje. Najlepiej jest używać strumienia tylko do ogłoszeń.

Dowiedz się więcej o wyłączaniu zadań w strumieniu tutaj.

Maciej Danieluk
Maciej Danieluk

Maciej Danieluk – Nauczyciel. Wielkopolski Nauczyciel Roku 2019. Trener Google. Członek społeczności SuperBelfrzy RP.
Autor książki: TiK w Pigułce – narzędziownik nauczyciela

Artykuły: 21

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.