Laboratoria Przyszłości w Witrynach Google

Nieodzownym działaniem związanym z realizacją projektów w ramach Laboratoriów Przyszłości jest dokumentowanie działań i aktywności, w których wykorzystywany jest sprzęt zakupiony w projekcie. Uczniowie chętnie wykonują modele 3D, gotują, szyją, czy kręcą filmy. Najlepszym sposobem jest więc umieszczanie zdjęć i multimediów tak, aby w przyszłości można było łatwo udowodnić, że sprzęt jest należycie wykorzystywany, a nie leży zamknięty w szafie.

Istnieje wiele sposobów na dokumentację działań. Przy wyborze rozwiązania ważne jest, aby:

  • wszystkie multimedia działały płynnie,
  • działania były logicznie skatalogowane,
  • dostęp do informacji miały wszystkie zainteresowane osoby.

Wiele szkół już publikuje swoje działania na różnych stronach i portalach społecznościowych. Niestety częstokroć zapomina się o prawach autorskich lub ochronie danych osobowych. Należy bowiem pamiętać, że wiele materiałów (np. modele 3D, wzory graficzne) są objęte ochroną praw do wykorzystywania i publikowania. Oczywistym jest również fakt, że zamieszczanie materiałów z udziałem uczniów musi być poprzedzone zgodą ich rodziców / prawnych opiekunów.

Mając na względzie powyższe, świetnym sposobem będzie stworzenie szkolnej strony w Witrynach Google, do której dostęp można udzielić zainteresowanym nauczycielom i uczniom.

O tym wszystkim mówimy w cyklu siedmiu filmów na naszym kanale Youtube: https://www.youtube.com/playlist?list=PLYT8dNPfGOq6zHT5ccWKjV3ehoS1oY9e5

Przemysław Szlagor
Przemysław Szlagor

Google Certified Trainer #GoogleET, Google Certified Innovator #GoogleEI,
GEG Poland Leader, Nauczyciel matematyki w Dwujęzycznych Szkołach im. W. Kopalińskiego w Bielsku-Białej

Artykuły: 17

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.