10 na 10 – dokumenty Google

Dokumenty Google to narzędzie które umożliwia tworzenie i edycję różnego rodzaju dokumentów. Korzystanie z nich jest bardzo proste i intuicyjne, a dostępność na różnych urządzeniach pozwala na pracę z dokumentami niezależnie od miejsca, w którym się znajdujemy oraz urządzenia jakie posiadamy. Dokumenty Google posiadają wiele przydatnych narzędzi, takich jak słownik, korektor gramatyczny czy narzędzie do tworzenia tabel, ułatwiających tworzenie i edycję dokumentów. Dostępne są również narzędzia komentowania, pozwalające na załączanie uwag do tekstu, oznaczanie fragmentów dokumentu oraz przypisywanie konkretnych zadań współpracownikom.

Podsumowując, Dokumenty Google to narzędzie, które pozwala na łatwe i efektywne tworzenie i edycję różnego rodzaju dokumentów, udostępnianie ich innym osobom, współpracę nad nimi w czasie rzeczywistym a  dzięki automatycznemu zapisywaniu w chmurze oraz dostępności na różnych urządzeniach jest to narzędzie które pozwala na elastyczność i mobilność pracy. 

Wszystko to sprawia, że Dokumenty Google to przydatne narzędzie dla osób pracujących zarówno w domu, jak i w biurze. Poniżej znajdziesz pierwszą z 10 wskazówek, które wpłyną na twoją efektywność pracy z dokumentami i zaoszczędzą Twój czas.

Zasubskrybuj nasz kanał na YT: https://bit.ly/gegpoland

Nowy dokument

 

Możesz użyć skrótu docs.new, aby szybko utworzyć nowy dokument Google bez konieczności wchodzenia do menu konta czy przeglądania swoich plików w Google Drive. Skrót ten działa w każdej przeglądarce internetowej,  a wpisanie go w pasku adresu przeglądarki automatycznie przekierowuje cię do nowego dokumentu Google, gotowego do edycji. Jest to bardzo przydatne rozwiązanie, jeśli często tworzysz nowe dokumenty i chcesz skrócić czas potrzebny na ich utworzenie. Innymi przydatnymi skrótami które ułatwią Ci pracę są: 

  • sheets.new – nowa arkusz kalkulacyjny google
  • slides.new – nowa prezentacja google
  • forms.new – nowy formularz google

Jest to ciekawa i przydatna funkcjonalność, dzięki której możesz jeszcze szybciej pracować z dokumentami Google.

Maciej Danieluk
Maciej Danieluk

Maciej Danieluk – Nauczyciel. Wielkopolski Nauczyciel Roku 2019. Trener Google. Członek społeczności SuperBelfrzy RP.
Autor książki: TiK w Pigułce – narzędziownik nauczyciela

Artykuły: 21

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.